Şartlar Ve Koşullar

 

Sitenin Genel Kullanim Sartlari, Genel Kurallar ve Yasal Sorumluluklar

Asagida belirtilen sartlar, kurallar ve yasal sorumluluklari içeren Kullanici Sözlesmesi’nin eyabis.com (www.eyabis.com) kullanilmadan önce okunmasi tavsiye edilir. Belirtilen sartlarin sizin için uygun olmamasi halinde lütfen eyabis.com sitesini kullanmayiniz. Siteyi kullanarak ve kisisel bilgilerinizin yer alacagi formu doldurarak bu sayfalarda yazili sartlari kabul etmis sayilmaktasiniz. Eyabis, diledigi zaman bu yasal uyari sayfasinin içerigini güncelleme yetkisini sakli tutmaktadir ve kullanicilarina siteye her giriste yasal uyari sayfasini ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.Bu sözlesme kapsam olarak ayni zamanda mesafeli satis sözlesmesini ve iade kosullari sözlesmelerini kapsamaktadir.Tüm sözlesmelerimizi sitenin en altinda olan sözlesmeler alt basligi adi altinda görebilir,sorulariniz olur ise iletisim sayfamizdan bize ulasabilirsiniz.

  1. Kullanim ve Güvenlik Kurallari

Eyabis.com tüm müsteri ve satici hesabi üyelerine açiktir. Site üzerinde verilen hizmetler Müsteri hesaplari için ücretsiz satici hesaplari içinse satis üzerinden alinan satis basi yüzdelik komisyon üsulüdür.Satici hesaplari genel sözlesmelerde Eyabis.com’a indirim,kampanyalar vb. özel magaza politikalarinda ise kendilerine tabiidirler ve üye olduktan sonra bu sartlara uymak zorundadirlar.Asagidaki yazili durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanimini engelleyebilir ve asagidaki girisimlere karisan kisi veya kisiler hakkinda kanuni haklarini sakli tutar:

1.a. Yanlis, düzensiz, eksik ve yaniltici bilgiler, genel ahlak kurallarina uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalariyla ters düsen bilgilerin siteye kaydedilmesi

1.b. Site içeriginin izinsiz olarak kismen veya tümüyle kopyalanmasi

1.c. Kullanicilara verilen ya da kendi belirledikleri kullanici adi, sifre gibi bilgilerin, kullanim haklarinin, üçüncü kisi ya da kuruluslarla paylasilmasindan (bu bilgilerin kullanici disindaki kisiler tarafindan kullanilmasindan) kaynaklanacak her türlü zarardan dogrudan Kullanici sorumludur. Ayni sekilde Kullanici, Internet ortaminda bir baskasina ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanici adi gibi kisisel bilgileri kullanamayacagi gibi diger kullanicilarin özel bilgilerine de izinsiz olarak ulasamaz veya bunlari kullanamaz. Kullanici bu sekilde bir kullanimdan dolayi dogabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülügü kabul etmis sayilmaktadir.

1.d. Sitenin güvenligini tehdit edecek, sitenin ve kullanilan yazilimlarin çalismasini engelleyecek yazilimlarin kullanilmasi, faaliyetlerin yapilmasi, yapilmaya çalisilmasi ve bilgilerin alinmasi, silinmesi, degistirilmesi

  1. Içerik Kullanimi

2.a. Eyabis.com’da sunulan görsel ve yazili içerik, kisisel kullanim içindir. eyabis.com içeriginde yer alan bütün alan adi, logo, ikon, demonstratif, yazili, elektronik, grafik veya makinede okunabilir sekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satis sistemi, is metodu ve is modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara iliskin fikri ve sinai mülkiyet haklarinin sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altindadir. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kisisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanilamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diger bir mecrada veya internet sitesinde yayinlamak veya Eyabis.com izni olmadan link vermek yasaktir.

2.b. Bu sayfalarin tasariminda ve veritabani olusturulmasinda kullanilan yazilimin hakki eyabis.com’a aittir. Bahsi geçen yazilimin kopyalanmasi veya kullanilmasi kesinlikle yasaktir.

2.c. eyabis.com’a iletilen tüm elestirilerin hakki eyabis.com’a aittir, istenildigi taktirde eyabis.com tarafindan pazarlama amaciyla kullanilabilir.

  1. Sorumluluklar

3a. eyabis.com’u ziyaret eden kullanicilarin bilgileri (ziyaret süresi, zamani, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amaci ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik sartlarina bagli kalinarak, içerigi genisletmek ve iyilestirmek amaci ile reklam vb. konularda isbirligi yaptigimiz firmalarla paylasilmaktadir. Buradaki amaç, sitenin kullanicilarina sundugu deneyimi gelistirmek ve eyabis.com’u gelistirmektir.

3.b. eyabis.com kullanicisi, kayit için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladiktan sonra isbu sözlesmede belirtilen sartlara uymak kosulu ile, elektronik posta adresini ve sifresini girerek eyabis.com sitesini kullanmaya baslayabilir.

3.c. Kullanici, eyabis.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanirken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarinin Korunmasi ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasasi, diger ilgili mevzuat hükümleri ile eyabis.com’un hizmetlerine iliskin olarak yayimlayacagi her türlü duyuru ve bildirimlere uymayi kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykiri kullanim sebebiyle dogabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullaniciya aittir.

3.d. Kullanicinin isbu sözlesmede belirtilen yükümlülüklere veya eyabis.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasinin tespiti halinde, Kullanicinin eyabis.com’dan yararlanmasi eyabis.com tarafindan süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabi kapatilabilir.

3.e. Kullanici, diger kullanicilarin ve ziyaretçilerin eyabis.com’u kullanmasini önleyici veya zorlastirici hareketlerde bulunamaz, sunuculari ya da veritabanlarini otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girisimlerinde bulunamaz. Bulunmasi halinde üyeliginin sonlandirilacagini ve durumdan dogabilecek her türlü hukuki, cezai sorumlulugu kabul eder.

3.f. eyabis.com ile yapilan mesajlasmalarin yedeginin alinmasi kisilerin sorumlulugundadir ve eyabis.com tarafindan önerilmektedir. Mesajlasmalarin yedeklerinin alinmamasi nedeniyle kaybolmasindan, silinmesinden veya hasar görmesinden eyabis.com sorumlu tutulamaz.

3.g. Kullanici , eyabis.com’dan kopyalanmis veya yazici ile yazdirilmis hiçbir materyal üzerinden Telif Hakki, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsami notlarini silemez veya çikartamaz.

3.h. Üyelik iptali ve hesap silme islemi, kullanici tarafindan eyabis.com üzerinden yapilabilir. Üyeligini bitiren kullanicinin siteye giris yetkisi iptal edilecektir. Üyeligini iptal eden kisi bu islemin geri dönüsü olmadigini kabul eder.

3.i. eyabis.com ya da kullanicinin kendisi tarafindan sonlandirilan kullanici hesabina ait her türlü kaydi silip silmeme karari eyabis.com’a aittir. Kullanici silinen kayitlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

3.j. Site kullanicilarinin birbirleri ya da üçüncü sahislarla olan iliskileri kisilerin sorumlulugundadir.

3.k. eyabis.com kontrolü altinda olmayan baska internet sitelerine baglanti veya referans içerebilir. eyabis.com, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diger baglantilardan sorumlu degildir.

3.l. eyabis.com, kullanim sartlari, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bagli kalmak kaydiyla, kullanici hesabiniza bagli olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkini sakli tutar.

3.m. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farkli kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kisi ve kuruluslar pesinen belirtilen bu kurallari kabul etmis sayilir.

3.n. Kullanicilarimizin kisisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldigimiz önlemler ve bu konudaki genel politikamizi okumak için, lütfen “Gizlilik Politikasi” bölümünü okuyunuz.

3.o. Kullanici site üzerinden yapacagi alisverislerde kullanacagi ödeme bilgilerinin (kredi karti, GSM numarasi bilgileri v.b.) dogru oldugunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumluluklarin kendisine ait oldugunu kabul ve taahüt eder.

Kullanici, servisten faydalanmaya baslandigi andan itibaren bu katilim sözlesmesinin tüm hükümlerini kabul etmis sayilacagini ve sözlesmenin kendisi hakkinda hüküm ifade edecegini kabul eder. Kullanici isbu sözlesme ile üstlenmis oldugu yükümlülüklere aykiri hareketi nedeniyle eyabis.com’in ugrayacagi her türlü zarari aynen tazmin etmeyi kabul eder. eyabis.com , Kullanicinin sözlesmeye aykiri davranislari nedeniyle kamu kurumlarina ve/veya üçüncü sahislara ödemek zorunda kalabilecegi her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezalari için Kullaniciya aynen rücu hakkina sahiptir.

               4. Satıcı Olma Koşulları

4.a-Satış Süreci Eyabis.com’da satış yapmadan önce satıcı kayıt formu site yöneticileri ya da satıcılar tarafından adres bilgisi,banka bilgisi iletişim bilgileri(telefon, email vs..) ve firma bilgileri şeklinde doldurulmalıdır. Pazaryeri uygulaması kapsamında Eyabis.com bünyesinde satış yapmak isteyen satıcılar kendi isimlerinde hesap açıp ürün sahibi olduklarını ve Eyabis.Com’da site yönetimine belli bir komsiyon ya da tutar karşılığı ürünlerini satmak istediklerini kabul ederler. Süreç “a” firması/satıcısına ait ürünlerin eyabis.com ile anlaşma sağlanan komisyon üzerinden satılması ile başlar. Satıcı müşteriye ürünü teslim ettiğine dair kargo takip nosu ya da alındı belgelerini eyabis.com ile paylaşması ile birlikte sona erer ve satış tutarı satıcının hesabına gerekli bilgiler satıcı tarafından paylaşıldıktan sonra 1-2 iş günü içerisinde geçer. Örnek olarak ürün fiyatı “100 try” ve satıcı ile anlaşılan komisyon oranı %10 ise satıcı bu satıştan  90 lira kazanacaktır.

4-b-Kargo Süreci Kargo masrafları Eyabis.com tarafından karşılanır. Satıcı satış yaptıktan sonra Eyabis yetkilileri anlaşmalı kargo üzerinden kargo kodu bilgisini satıcı/firma ile paylaşır. İlgili satıcı ürünlerini bu kod sayesinde herhangi bir masraf ödemeden Yurtiçi Kargo üzerinden gönderebilirler.

4-c-İade Politikası Müşteri memnuniyeti açısından her satıcı iade politikalarında Eyabis.com’un genel sözleşmesine uymakla yükümlüdür. Müşteriden gelen iadelerde öncelikle müşterinin iade talep formu göndermesi gerekir. Bu form Eyabis yetkilileri tarafından incelenip, ilgili satıcıya bilgi verilir. Eğer iade koşullarına tam olarak uyuyor ise müşteriden kargoyu kargo masrafını karşılayarak geri göndermesi beklenir. Kargoyu geri alan satıcı ilk olarak satış tutarını Eyabis’e gönderir. Sonrasında Eyabis.com müşteriye site üzerindeki satış tutarı kadar bire bir iadesini sağlar. Kişiye özel ürünler ve tasarım ürünlerde iade politikamız istisnai sebebler haricinde etkin değildir.

4-d -Ürün Reklamları

Eyabis.com her ay google’a o ayki cirosuna bağlı olarak reklam vermektedir. Satıcılar seçtikleri 1 ya da 2 ürünü Eyabis yetkililerine bildirebilir ve ücretsiz olarak Eyabis.com bu reklamları da karşılayacaktır. Reklamların ne kadar süre devam edeceği ve sürekliliği bir çok etkene bağlı olduğu için Eyabis.com tasarrufundadır.

4-e- Kullanıcı Paneli

Eyabis.com’da satış yapan satıcı/firmalar kullanıcı hesabı oluşturup ürünlerini kendileri ekleyebilme imkanına sahiptir. Ürün eklendikten sonra Eyabis.com tarafından uygunluğu incelenir hemen sitede yayımlanır. Kullanıcı panelinde satıcılar müşterilerin sorularına cevap verebilir, ürünlerini ekleyip,çıkartabilir, kupon düzenleyebilir ve para çekme taleplerinde bulanabilirler.

4-f- Sözleşme Kapsamı

Sitemizde satıcı hesabı olan her satıcı/firma aynı zamanda  iade koşulları, gizlilik sözleşmesi ve şartlar ve koşullar sözleşmesini okuyup anladığını onaylar ve bu sözleşmelere uymakla yükümlüdür.

4-g- Satıcı Sözleşme Feshi

Eyabis.com şartlarına ve koşullarına ve sitenin alt sayfasındaki sözleşme şartlarına uymayan  satıcılarla Eyabis.com tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir. Bilgi eksikliği, sonradan düzeltme gibi durumlar istisnai durum olarak kabul edilir ancak sözleşmelere uymama durumunun sürekli devam etmesi fesih sebebidir.

Firma/satıcılar ürünlerini sitede yayımlamaya karar verilerse bunu asgari 1 ay öncesinden haber vermekle sorumludurlar. Bu durumda siteden ürünleri 1 ay içerisinde kaldırılacak ve sözleşme çift taraflı fesh edilmiş olucaktır.

 

  1. Eyabis.com’un Hak ve Yükümlülükleri

4.a. Eyabis.com , kullanicinin sözlesme konusu hizmetlerden, teknik arizalar disinda, yararlandirilacagini, kullanicinin paylasima açtigi kisisel bilgileri disindaki bilgilerin hiç bir sekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kisi ya da kuruluslarla paylasilmayacagini kabul ve taahhüt eder. Kullanicinin eyabis.com sitesinin çalismasina engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçli girisimler ve/veya saldiriya neden oldugunun tespit edilmesi veya r esmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi sorusturma talebi gelmesi halinde, eyabis.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini arastirma ve açiklama hakkina sahiptir.

4.b. eyabis.com taahhüt ettigi hizmetlerin sürekliligini saglamak için, isbu sözlesmede herhangi bir bildirimde bulunmaksizin tek tarafli degisiklik yapabilir. eyabis.com’in her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek tarafli olarak verdigi hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içerigini degistirme veya iptal etme hakki vardir. Kullanici isbu hakki kabul eder. eyabis.com , herhangi bir degisiklik olmasi halinde güncel kullanim sartlarini ayni link altinda yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayinlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanicilarina bildirilecektir. Yenilenmis güncel kullanim sartlari, eyabis.com’da yayinlandigi andan itibaren geçerli olacak ve eyabis.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanimi o andan itibaren yenilenmis kullanim sartlarina bagli olacaktir.

Isbu sözlesme hükümlerine aykiri materyalleri eyabis.com sitesine göndermis olan üyenin üyeligi, herhangi bir bildirim yapilmaksizin eyabis.com tarafindan tek tarafli olarak sona erdirilebilir.

  1. Sözlesmenin Yürürlüge Girmesi

Kullanici, kayit formunu doldurup onayladigi ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldigi ya da siparis verdigi andan itibaren eyabis.com sözlesmesine uymayi taahhüt etmis kabul edilir. Sözlesme, üyeligin sona ermesi ile veya isbu sözlesmede sayilan fesih hallerinden herhangi birinin gerçeklesmesi ile hiçbir uyariya gerek kalmaksizin kendiliginden hükümsüz kalacaktir.

  1. Yetkili Mahkeme ve Uyusmazliklarin Çözümü

Bu sözlesmenin uygulanmasindan dogabilecek uyusmazliklarin çözümünde Istanbul Mahkemeleri ve Icra Daireleri yetkili kilinmistir.

  1. Tebligat Adresleri

7.a. eyabis.com sitesi kullanicilarindan pesinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanicinin eyabis.com’a bildirdigi elektronik posta adresi, bu sözlesme ile ilgili olarak yapilacak her türlü bildirim için yasal adresin istenecegi elektronik posta olarak kabul edilir.

7.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarindaki degisiklikleri yazili olarak diger tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapilacak isteklerin geçerli olacagini ve kendilerine yapilmis sayilacagini kabul ederler.

7.c. Yine eyabis.com’un kullanicinin kayitli elektronik posta adresini kullanarak yapacagi her türlü bildirimin elektronik postanin eyabis.com tarafindan yollanmasindan 1 (bir) gün sonra kullaniciya ulastigi kabul edilecektir. Kullanici, bu katilim sözlesmesinde yer alan maddelerin tümünü okudugunu, anladigini, kabul ettigini ve kendisiyle ilgili olarak verdigi bilgilerin dogrulugunu onayladigini beyan, kabul ve taahhüt eder.